КРАЈ: Металац – Раднички 1923 1:2 (0:0)

У 25. колу Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 гостују Металцу у Горњем Милановцу. Путем текстуалног преноса на нашем сајту, бићете у могућности да испратите најзанимљивије детаље са данашњег сусрета у Горњем Милановцу.

12:35 Фудбалери и стручни штаб Радничког 1923 стигли у Горњи Милановац. Дочекало их је лепо време и идеални услови за игру.

13:15 Управо смо добили саставе екипа за данашњу утакмицу. Раднички 1923 ће бити ослабљен неиграњем Уроша Алексијевића, који одрађује казну због парних жутих картона. Њега ће у стартних 11 заменити новајлија Стефан Грбовић.

Тренер Радничког 1923 Дејан Николић одлучио се за следећу једанаесторку:
Раичевић, Варјачић, Поповић, Здравковић, Петровић, Грбовић, Ковачевић, Максимовић, Тодоровић, Вујасин, Лукић.

Домаћи тим наступиће у следећем саставу:
Костић, Кораксић, Мијаиловић, Млађовић, Крстић, Вукадин, Савић, Илић, Јешић, Грбовић, Плазинић.

13:25 Играчи Радничког и Металца су управо изашли на загревање. Полако пристиже и публика на стадион, а ускоро се очекује и долазак наших најватренијих навијача „Црвених ђавола“.

13:50 Играчи су поново ушли у свлачионицу. Још десетак минута и почеће један од дербија 25. кола Прве лиге Србије.

13:59 Играчи излазе на терен предвођени судијском тројком, коју чине главни судија Андрија Стојановић и помоћници Никола Милосављевић и Горан Богићевић.

ТОК УТАКМИЦЕ:

2. минут Стигли су и највернији навијачи Радничког „Црвени ђаволи“, који ће и на овој утакмици пружати значајну подршку нашој екипи.

5. минут Први ударац ка голу Металца упутио је Варјачић, али је лопта завршила далеко изнад гола.

14. минут Први жути картон на утакмици за нападача Металца Вељка Плазинића

20. минут Први покушај домаћина. Вукадин је шутирао са дистанце ван оквира гола.

28. минут Колосална шанса за Раднички! Лукић је идеално упослио Максимовића, који је избио сам пред голмана Металца Костића, али је шутирао поред гола.

39. минут Прва принудна измена у Металцу. Из игре је због повреде изашао Млађовић, а ушао Милош Врањанин.

40. минут Најбоља прилика за Металац. Плазинић је после центаршута са леве стране тукао главом са неких 7-8 метара право у Раичевића.

44. минут Огромна шанса за домаће. Савић је избио пред Раичевића, који је успео за кратко да интервенише, али се лопта опет одбила до играча Металца, који је дошао у идеалну позицију да затресе празну мрежу, али је пребацио гол.

45. минут Максимовић је упослио Лукића, који је оклевао са ударцем, да би на крају пребацио гол.

НА ПОЛУВРЕМЕНУ БЕЗ ГОЛОВА – 0:0

46. минут Кренуло је друго полувреме. Није било измена на полувремену.

50. минут Друга измена у Металцу. Немања Вукмановић мења Стефана Илића.

52. минут Лукић је вешто упослио Тому Тодоровића, али је голман Костић био бржи и успео је да покупи лопту испред фудбалера Радничког.

62. минут 1:0 за Металац. Крстић је лопту протурио до Савића, који се спетљао пред голом, али се ту нашао Јешић и проследио лопту у мрежу.

65. минут Тренер Николић прави двоструку измену. Изашли су Тодоровић и Вујасин, а ушли Огњен Илић и Жељко Жерађанин.

66. минут 1:1 РАДНИЧКИ МОМЕНТАЛНО СТИЖЕ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА! Грбовић је центрирао са леве стране, Ковачевић шутирао главом, Костић одбио лопту, али се на правом месту нашао Максимовић, који је тако продужио голгетерску серију, постигавши свој четврти гол од почетка пролећне полусезоне

73. минут Последња измена у Металцу. Излази Савић, а улази искусни Кецап.

74. минут Опасно пред голом Металца након корнера са десне стране. Ипак голман Костић је успео да интервенише.

86. минут Жути картон за Кораксића.

87. минут Опасно пред голом Радничког. Вукмановић је био у шанси, али су га Здравковић и Поповић зауставили.

88. минут Жути картон и за Врањанина.

90. минут 2:1 ЗА РАДНИЧКИ! СТЕВАН КОВАЧЕВИИИИЋ!!! Ефектан гол сјајног везисте Крагујевчана из слободног ударца са 17 метара искоса са десне стране за преокрет и вероватно три бода са овог тешког гостовања.

90. минут Остојић улази уместо Лукића да појача дефанзиву. Искусни штопер одмах је добио жути картон.

КРАЈ! РАДНИЧКИ ЈЕ ОСВОЈИО ТРИ БОДА СА ТЕШКОГ ГОСТОВАЊА У ГОРЊЕМ МИЛАНОВЦУ! МЕТАЛАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:2!