Максимовић и Вујасин весници пролећа

Сјајан почетак пролећне полусезоне за наше момке. На гостовању Златибору убележена је убедљива победа резултатом 3:1 (2:0) и начињен важан корак ка обезбеђивању места у плеј-офу.

Блистао је млади Ђорђе Максимовић, који је са два постигнута гола у 2. и 51. минуту дао највећи допринос победи нашег тима, а у листу стрелаца уписао се и Миле Вујасин фантастичним поготком у 11. минуту

Судећи по данашњој премијери у Прибоју, навијачи Радничког са пуним правом могу очекивати још пуно радости од стране њихових љубимаца овог пролећа. Чета Дејана Николића је показала зубе фаворизованом домаћину и однела сва три бода у Крагујевац, наговестивши високе такмичарске домете у наставку сезоне.

Крагујевчани су повели већ у 2. минуту када је сналажљиви Ђорђе Максимовић искористио смушеност у одбрани Златибораца и послао лопту иза леђа Далибора Дивца.

Нови шок за домаће уследио је у 11. минуту. Вујасин је прихватио одбијену лопту на неких осамнаест метара од гола Златибораца, а затим је идеално „поклопио“ и послао у доњи десни угао за вођство Радничког од 2:0. Био је то седми гол Милета Вујасина у сезони и свакако један од најлепших у овом 23. колу Прве лиге Србије.

Покушали су фудбалери Златибора да узврате након овог „блицкрига“ Крагујевчана, али су ударци Миличића и Живановића са дистанце завршили ван оквира гола. У нешто бољој позицији био је Раде Глишовић, који са пет метара удаљености није успео да надмудри Раичевића.

На другој страни две одличне прилике да вођство свог тима учини још убедљивијим пропустио је Томислав Тодоровић. Први пут му је голман Дивац „ушао у шут“, а потом га је изблокирао Глишовић. У завршници првог дела сусрета Лукић је покушао да упосли Максимовића, али била је то исувише висока лопта за младог нападача крагујевачког тима.

После само шест минута игре у другом полувремену Раднички је стигао и до трећег поготка. Тома Тодоровић је упутио незгодан ударац са више од двадесет метара, лопта се одбила од стативе и дошла до Максимовића, који је имао лак задатак да је проследи у небрањену мрежу.

Тиме је питање победника овог сусрета фактички било решено, а све што су фудбалери Златибора успели да ураде до краја утакмице јесте почасни погодак, који је после корнера у 80. минуту постигао Милан Милановић.

ЗЛАТИБОР – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (0:2)

Градски стадион у Прибоју
Гледалаца: 500
Судија: Дејан Глигоријевић (Београд)
Помоћници: Драган Николић (Пожаревац), Атила Хармат (Суботица)
Стрелци: Максимовић у 2. и 51, Вујасин у 11. минуту за Раднички 1923, а Милановић у 80. минуту за Златибор

ЗЛАТИБОР: Дивац, Тодоровић (од 46. Ђокић), Драгачевић, Миличић, Глишовић, Живановић (од 78. Михајловић), Јокић, Милановић, Медић (од 22. Тасић), Стојановски, Стојановић

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петровић, Здравковић, Алексијевић, Ковачевић, Максимовић (од 90. Грбовић), Т. Тодоровић (од 82. Илић), Вујасин, Лукић (од 76. Жерађанин).

Крагујевчани су након ове победе начинили скок са седме на шесту позицију прволигашке табеле, претекавши до овог кола шестопласирани београдски Синђелић.

Наредни такмичарски изазов „црвене“ очекује у недељу, 3. марта, када ће на „Чика Дачи“ одмерити снаге са водећим Јавор Матисом у утакмици 24. кола. Почетак је предвиђен за 14 часова.