Победа над Чачанима за крај припремног периода

У генералној проби пред наставак сезоне у Првој лиги Србије, фудбалери Радничког 1923 су на главном терену стадиона „Чика Дача“ победили чачански Борац резултатом 2:1 (1:0). Утакмицу су обележила два досуђена једанаестерца, по један на обе стране, као и прелеп поготак Вујасина, који је и одлучио победника данашњег сусрета.

После осам утакмица одиграних на „вештаку“, фудбалери крагујевачког прволигаша су коначно имали прилику да поново осете травнату подлогу под ногама. Иако прилично уморни услед марљивог рада на тренинзима у претходних месец дана, изабраници Дејана Николића успели су да забележе победу у последњој провери пред почетак пролећнe полусезоне.

На данашњој утакмици тренер Николић због лакших повреда није могао да рачуна на Луку Милисављевића, Огњена Илића и Николу Рађена, као и на новајлију Бранка Остојића, који се екипи прикључио пре дан-два. Због свега тога било је одређених померања у тиму, па је на позицији штопера заиграо Здравковић, док је његово место крај десне аут линије заузео Варјачић.

Домаћи су од првог минута притискали свог ривала, који малтене није ни прешао центар у првих 45 минута.

Играо се 10. минут када су Крагујевчани први пут озбиљније запретили. Максимовић је добро истрчао контру по десној страни, затим у шеснаестерцу гостију пронашао Лукића, који је лепо прихватио лопту и одложио је за Тому Тодоровића, чији је ударац завршио изнад пречке. Идентичан исход имао је и покушај Вујасина десетак минута касније.

А онда, у 29. минуту досуђен је једанаестерац за Крагујевчане, након што је Јелић играо руком у свом шеснаестерцу. Одговорност да изведе казнени ударац преузео је Тома Тодоровић, који је послао голмана у једну, а лопту у другу страну за вођство Радничког од 1:0.

Само четири минута касније домаћину се указала одлична прилика да увећа предност. Ковачевић је добро центрирао на другу стативу, где је Максимовић захватио лопту главом и упутио је ка празној мрежи, али се ту испречио Секулић и спречио сигуран погодак.

У 33. минуту нови једанаестерац, овога пута у корист гостију. Здравковић је непрописно оборио Стефана Ковачевића пред голом свог тима, па је судија Димитријевић показао на белу тачку. Играч над којим је начињен прекршај Стефан Ковачевић извео је најстрожу казну, али је Раичевић прочитао његову намеру и спречио изједначeње.

Бележимо потом добру акцију Крагујевчана у 38. минуту, када је Тома Тодоровић убацио лопту са леве стране, али ни Лукић, ни Максимовић нису успели да је захвате и проследе у мрежу.

Четири минута касније поново се Максимовић нашао у шанси, али је изблокиран, да би одмах потом након корнера и Здравковић био у прилици да затресе мрежу Чачана.

Последњу прилику у првих 45 минута сусрета пропустио је Вујасин, након лепе акције у којој су учествовали Тома Тодоровић и Ђорђе Максимовић.

Друго полувреме отпочело је колосалном шансом за Крагујевчане. Прво је Ковачевић шутирао, а Секулић још једном избио лопту са гол линије, да би у наставку акције покушао и капитен Радничког Лазар Петровић, али је овога пута голман Масларевић успео да интервенише.

Варјачић је у 54. минуту упутио употребљив центаршут са десне стране, а Максимовић шутирао главом у паду преслабо да би озбиљније угрозио Масларевића.

Гости су нешто бољу игру у наставку сусрета успели да крунишу у 72. минуту, када је Берак затресао мрежу домаћина.

Међутим, само шест минута касније сјајни Миле Вујасин је још једном показао какав је мајстор фудбалске игре. Он је прво прихватио убачену лопту са десне стране од стране Варјачића, затим се финтом ослободио противничког играча и спољним фелшом послао лопту у супротан угао. Био је то детаљ који је улепшао ово фудбалско поподне на „Чика Дачи“, а Вујасин је заслужено зарадио овације публике након изласка из игре пар минута касније.

Недуго након Вујасиновог спектакуларног поготка, агилни Жерађанин је прошао по десном боку и убацио лопту пред гол Чачана, где је Ђорђевић за делић секунде закаснио да је убаци у мрежу.

Нову прилику да се упише у листу стрелаца Ђорђевић је имао у 81. минуту након сјајног проигравања Вујасина, али је из изгледне позицији шутирао преко гола.

Пет минута пре краја сусрета Жерађанин је направио прави „слалом“ по десној страни, преваривши прво једног, потом и другог противничког фудбалера, да би га на крају зауставио Секулић при покушају ударца на гол.

РАДНИЧКИ 1923 – БОРАЦ 2:1 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион: „Чика Дача“
Гледалаца: 100
Судија: Срђан Димитријевић (Крагујевац)
Помоћници: Марко Живковић, Марко Јевремовић (обојица из Крагујевца)
Стрелци: Т. Тодоровић у 29. из једанестерца и Вујасин у 78. минуту за Раднички 1923, а Берак у 72. минуту за Борац.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Здравковић, Петровић, Алексијевић, Ковачевић, Максимовић, Т. Тодоровић, Вујасин, Лукић. Играли су још: Божовић, Грбовић, Арсенијевић, Жерађанин, Ђуровић и Ђорђевић.

БОРАЦ: Масларевић, Н. Ковачевић, Филиповић, Секулић, Јелић, Тасић, Шутић, Јањушевић, Марковић, Берак, С. Ковачевић. Играли су још: Илић и Недељковић.

Крагујевачки прволигаш је тако завршио серију од девет припремних утакмица, у којима је оставарио седам победа и само два пораза.

Овај податак може да радује тренера Николића пред старт пролећног дела сезоне, у коме његове пулене очекује низ врло тешких утакмица. Прва већ у среду, 27. фебруара, када Раднички 1923 гостује екипи Златибора у оквиру заосталог, 23. кола Прве лиге Србије.