Крагујевчани ударили у локомотиву

Фудбалери крагујевачког Радничког 1923 претрпели су данас други пораз у оквиру зимских припрема. Изабраници Дејана Николића су у осмој контролној утакмици поражени од београдске Локомотиве, члана Српске лиге Београд, резултатом 0:1 (0:0).

Жесток ритам рада током зимских припрема очигледно је оставио трага на фудбалерима крагујевачког прволигаша. Пулене Дејана Николића полако сустиже умор, што је сасвим уобичајено за завршну фазу припрема. Стога и не чуди нешто слабије издање фудбалера Радничког у данашњем сусрету са српсколигашем из Београда.

Тренер Николић данас није могао поново да рачуна на све играче, будући да су због лакших повреда изостале новајлије Стефан Грбовић и Лука Милисављевић. Оно на шта је шеф струке Шумадинаца ставио акценат, јесте уигравање штоперског пара Рађен-Петровић, који ће након одласка Милана Илића у Словенију вероватно фигурирати као главна опција у последњој линији одбране.

Утакмица, сама по себи, није донела неки претерани квалитет фудбала. Београдска Локомотива, под вођством тренера Славена Ковачевића, показала се као изузетно дисциплинована и чврста екипа, која сигурно заслужује бољи пласман у односу на десето место на табели Српске лиге Београд.

Прво полувреме протекло је углавном у тактичком надигравању, без већих прилика за голове. Вредан помена био је покушај Трајковића из 14. минута, када је изблокиран, као и поништен гол Максимовића у 19. минуту, коме је претходила лепа акција момака у црвеним дресовима.

Други период игре био је за нијансу садржајнији. Већ у 47. минуту Београђани су пропустили изузетну прилику да дођу до вођства. Трајковић је убацио лопту из прекида, Стојанов главом шутирао под пречку, али је однекуд „изронио“ Стефан Васић и ефектном парадом показао да није случајно дошао на „Чика Дачу“.

Три минута касније нови покушај фудбалера Локомотиве. Овога пута шутирао је Стојановић са ивице казненог простора, али поред гола.

У 64. минуту бележимо и одличан ударац Лукића са неких осамнаест метара удаљености по средини гола, али је чувар мреже Локомитиве Обадал успео да избије лопту преко пречке.

Велику шансу за домаћи тим у 73. минуту пропустио је млади Филип Ђуровић после асистенције Лукића, када са 4-5 метара удаљености није успео да савлада Обадала. Минут касније Ђуровић се реванширао асистенцијом Лукићу, али је одбрана Локомотиве правовремено реаговала и изблокирала ударац фудбалера Радничког.

Питање победника решено је пет минута пре краја утакмице. Бајшић је извео корнер, а Стојанов на другој стативи сачекао лопту и ударцем из прве је послао иза леђа Стефана Васића.

Екипа Радничког 1923 која је почела утакмицу против Локомотиве

РАДНИЧКИ 1923 – ЛОКОМОТИВА (БЕОГРАД) 0:1 (0:0)

Помоћни терен стадиона „Чика Дача
Гледалаца: 100.
Судија: Милица Миловановић (Крагујевац).
Помоћници: Марко Дачовић, Андрија Раковић (обојица из Крагујевца)
Стрелац: Стојанов у 85. минуту

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Здравковић, А. Тодоровић, Петровић, Рађен, Алексијевић, Арсенијевић, Максимовић, Т. Тодоровић, О. Илић, Ђорђевић. Играли су још: Васић, Варјачић, Поповић, Божовић, Ковачевић, Жерађанин, Ђуровић, Вујасин и Лукић.

ЛОКОМОТИВА: Обадал, Бјелановић, Бајшић, Поледица, Вукчевић, Стојанов, Марковић, Стевановић, Николић, Галић, Трајковић. Играли су још: Вукичевић, Илијев, Сремчевић, Јовановић, Драгичевић, Тадић и Кузмановић.

Била је ово осма контролна утакмица крагујевачког прволигаша у овом припремном периоду. Последњу проверу пред наставак сезоне у Првој лиги Србије фудбалери Радничког 1923 имаће у среду, 20. фебруара од 14 часова, када ће на помоћном терену стадиона „Чика Дача“ угостити Борац из Чачка.