Крагујевчани платили данак неискоришћеним шансама

После шест узастопних победа, фудбалери Радничког 1923 данас су претрпели први пораз у препремним утакмицама. Крагујевчанима је меру узела екипа Јагодине Табана, која је на помоћном терену стадиона „Чика Дача“ славила са 1:3 (1:1).

Пулени тренера Дејана Николића одиграли су коректну утакмицу, али су имали великих проблема са реализацијом, што је српсколигаш из Јагодине знао да казни. Заиста, просто је невероватно шта су све фудбалери Радничког 1923 промашили на данашњем сусрету, али опет, ко зна, можда им се све то врати онда када буде најпотребније, у такмичарским мечевима.

Дејан Николић је у првом полувремену извео састав без класичног нападача. Најближи голу противника био је Јован Лукић, који је на претходне две контролне утакмице постигао три гола, али је данас затајио.

Крагујевчани су првих 45 минута играли добро, стварали прилике и постигли један гол, а да су били мало сконцентрисанији у завршници могли су још бар 2-3 пута да затересу мрежу противника.

Прву шансу на утакмици имао је Томислав Тодоровић у 6. минуту, када се лепо убацио по левој страни, а затим „заломио“ у средину и шутирао са шеснаест метара поред гола.

Три минута касније Лукић и Вујасин су добро комбиновали, али је најбољи стрелац Радничког 1923 у досадашњем делу сезоне упутио слаб завршни ударац.

Раднички 1923 је до предности дошао у 14. минуту. Томислав Тодоровић је извео корнер, лопта је у петерцу погодила Лазара Петровића у ногу и завршила у мрежи.

Ипак, гости су брзо успели да узврате. Играо се 21. минут када се Димитријевић вешто ослободио чувара и асистирао Мићуновићу, коме није било тешко да са 3-4 метра матира Васића. Акција као на малом фудбалу.

Након примљеног гола, Крагујевчани су интезивирали атаке ка голу Јагодинаца. Најпре је у 27. минуту запретио Ковачевић ударцем са дистанце, а затим је Поповић идеалним центаршутем пронашао Лукића, овај одложио лопту Томи Тодоровићу, који је са 7-8 метара тукао снажно у голмана.

Пар минута касније поново се Тодоровић нашао у изгледној шанси након што га је проиграо Поповић, међутим слабо је шутирао.

Два најбоље прилике да Раднички 1923 поново доведе у вођство пропустио је Јован Лукић у 38. и 40. минуту. Први пут када је након асистенције Жерађанина шутирао преко гола, а затим и после повратне лопте Томе Тодоровића када је промашио лопту.

Ове промашаје домаћих играча могао је да казни Обрадовић у финишу првог дела сусрета, али је Петровић био на правом месту и главом отклонио опасност пред својим голом.

Последњу прилику у првих 45 минута сусрета имао је Ковачевић, који се изгледној позицији уместо ударца на гол одлучио да асистира неком од својих саиграча, што се показало као лоше решење.

За разлику од Крагујевчана, Јагодинци су своје иначе ретке шансе углавном успевали да материјализују, па су тако у 53. минуту дошли до преокрета и вођства од 2:1.

Најпре је Мићуновић био у прилици, да би у наставку акције Обрадовић асистирао резервисти Џолићу, који је успео да матира Раичевића и обезбеди предност свом тиму.

Само два минута касније гости су имали стопостотну прилику да увећају вођство. Димитријевић је умакао дефанзивцима Радничког, избио сам пред Раичевића, али је чувар мреже крагујевачког прволигаша зналачки „скратио угао“, онемогућивши противничког играча да га савлада.

Тргнуо се потом мало и домаћин. Варјачић је у 57. минуту центирао, а Ђорђевић није успео да ухвати волеј. Три минута касније Огњен Илић је пронашао пред голом Јагодинаца усамљеног Луку Милисављевића, који је шутирао право у голмана. Исти играч је покушао главом у 74. минуту, поново без жељеног ефекта.

И када Крагујевчани нису успели да дођу до изједначења, Јагодинци су у 83. минуту поготком Младеновића из слободног ударца успели да увећају вођство и осигурају победу, која је могла да буде и убедљивија да је у финишу утакмице Петар Марковић био за нијансу прецизнији.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈАГОДИНА ТАБАНЕ 1:3 (1:1)
Помоћни терен стадиона „Чика Дача“
Гледалаца: 50
Судија: Душан Сретеновић (Крагујевац)
Стрелци: Петровић у 14. минуту за Раднички 1923, а Мићуновић у 21, Џолић у 53. и Младеновић у 83. минуту за Јагодину Табане

РАДНИЧКИ 1923: Васић, Здравковић, Поповић, Петровић, Рађен, Алексијевић, Ковачевић, Жерађанин, Т. Тодоровић, Вујасин, Лукић. Играли су још: Раичевић, Варјачић, А. Тодоровић, Арсенијевић, О. Илић, Максимовић, Ђорђевић и Милисављевић.

ЈАГОДИНА ТАБАНЕ: Јовановић, Л. Стојановић, Димитријевић, Младеновић, Обрадовић, Маринковић, Митић, Ђермановић, Горчић, Мићуновић. Играли су још: Динић, Џолић, Сујић, П. Марковић, Смиљанић, Т. Стојановић и Радисављевић.

До старта пролећног дела сезоне у Првој лиги Србије фудбалере Радничког 1923 очекују још две провере. Прва у суботу, 16. фебруара против Локомотиве из Београда, а за среду, 20. фебруар планирана је „генералка“ са чачанским Борцем. Обе утакмице играју се на помоћном терену стадиона „Чика Дача“ од 14 часова.

РАСТАНАК СА КАПИТЕНОМ

Изненађујућа вест стигла је пред данашњу утакмицу са Јагодином Табане. Искусни штопер и доскорашњи капитен Радничког 1923 Милан Илић изненада је добио уносну понуду словеначког прволигаша Кршке, па је решио да спакује кофере и промени средину.

Милан Илић је дрес Радничког 1923 носио две и по сезоне. Био је део оне екипе која је обезбедила повратак у Прву лигу Србије у сезони 2016/17. За Раднички 1923 је одиграо 48 утакмица у Првој лиги Србије и постигао пет голова.

Ово је свакако велики ударац за клуб са „Чика Даче“, који је посебно дефицитаран на штоперској позицији. С обзиром да је прелазни рок у Србији завршен 8. фебруара, Крагујевчанима остаје једино да замену за Илића потраже међу слободним играчима или да пролећну полусезону започну са само два класична штопера, Лазаром Петровићем и новајлијом Николом Рађеном, будући да је Урош Златовић још увек повређен.

Као привремена решења на овој позицији намећу се „универзалац“ Немања Здравковић, кога је Дејан Николић данас и испробао у овој улози, као и млади Никола Божовић.