utorak, 11. decembar, 2018.

Radnički protutnjao kroz Novi Pazar

0

46994068_2047956641910012_1062444531003162624_n

Fudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku sezone savladavši ekipu Novog Pazara rezultatom 5 – 0.

Nakon prvog susreta ova dva tima pre tri meseca, kada je Novi Pazar odneo bod sa Čika Dače, Kragujevčani su želeli da taj ’gubitak’ dva boda nadomeste. I u tome su uspeli.

Pogodak Lazara Petrovića započeo je kišu golova Radničkog u Novom Pazaru. Nakon kornera Todorovića u 36. minutu gol je postigao Petrović i uz minimalnu prednost ’poveo’ ekipu na odmor. U drugom delu igre, ponovo je korner izveo Tomislav Todorović, a Milan Ilić je u 59. duplirao prednost svog tima. U 80. minutu usledio je još jedan udarac iz ugla za tim iz Kragujevca – ponovo ga je izveo Tomislav Todorović, a mrežu je ovoga puta zatresao Nemanja Zdravković. Četiri minuta kasnije u listu strelaca upisao se Stevan Kovačević i to direktno iz kornera. Konačan rezultat postavio je Jovan Lukić, minut pre isteka regularnog toka igre.

Bila je ovo fantastična partija kragujevačkog tima kojom su doneli ogromnu radost svojim naivjačima i poštovaocima i ubeležili devetu pobedu ove sezone, pa se sada sa osvojenih 30 bodova nalaze na 07. mestu na tabeli Prve lige Srbije.

Naredni susret, u okviru 20. kola Prve lige Srbije, na programu je predstojećeg vikenda. Radnički 1923 će na stadionu ’Čika Dača’, u subotu, 01. decembra, dočekati ekipu Bežanije, sa početkom od 13 časova.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923  0:5 (0:1)

NOVI PAZAR

NOVI PAZAR:
Preljević, Hazirović, F. Bihorac, Lakota, K. Ragipović (od 58. Novalić), Islamović (od 64. Hadžibulić), Nailović, A. Bihorac, Mavrić, A. Ragipović (od 84. Ajdinović), Brunčević.

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Markišić (od 71. Aleksijević), Kovačević, O. Ilić, T. Todorović (od 81. Maksimović), Vujasin, Ratković (od 64. Lukić).

Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

Pomoćnici: Dragan Nikolić (Požarevac), Milan Pešović (Kraljevo)

Strelci: Petrović u 36., M. Ilić u 59., Zdravković u 80., Kovačević u 84. i Lukić u 89. minutu

Žuti kartoni: Islamović, Lakota (Novi Pazar); Markišić, Ratković (Radnički 1923)