četvrtak, 15. novembar, 2018.

Važna i zaslužena pobeda

0

IMG_20181024_173324_192

Fudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su danas veoma važnu pobedu nad ekipom Metalca iz Gornjeg Milanovca od 2 – 1. Golove koji su doneli radost Kragujevčanima postigli su Mile Vujasin u 15. minutu, koji je bio precizan sa bele tačke i Andrija Ratković, koji je fenomenalnim pogotkom u 32. minutu duplirao prednost svoje ekipe. U drugom poluvremenu gostujući tim uspeo je da umanji prednost golom Ivanovića u 66. minutu, ali nije uspeo i da je dostigne.

Tim Radničkog 1923 pre samo četiri dana odigrao je nerešeno sa ekipom TSC-a. Nakon jednog dana zasluženog odmora, igrači su imali ’samo’ dva dana da se pripreme za ovaj duel. U tom periodu, dolazi do sporazumnog prekida saradnje sa dotadašnjim šefom struke, ali ništa ne uspeva da poljulja energiju i borbenost ovog mladog tima, koji je danas zasluženo upisao nova tri boda.

Ovaj trijumf Radničkog 1923 dolazi u pravom trenutku s’ obzirom na to da je pred ovom ekipom deset napornih dana u okviru kojih će odigrati još tri utakmice. Najpre predstojećeg vikenda Radnički 1923 odlazi u goste ekipi Bečeja, zatim u sredu, 31. oktobra, na Čika Daču dolazi ekipa Trajala iz Kruševca, a vikend nakon toga Radnički 1923 će u Beogradu odmeriti snage sa ekipom Teleoptika.

RADNIČKI 1923 – METALAC   2  –  1  (2 – 0)

KRAGUJEVAC
STADION ’ČIKA DAČA’

RADNIČKI 1923: Raičević, Ilić M., Todorović T. (od 71. ilić O.), Lukić, Vujasin (od 63. Vujasin), Todorović A., Aleksijević, Petrović, Ratković (od 78. Zlatović), Zdravković, Kovačević

METALAC: Kostić, Ivanović (od 86. Šarac), Anđić, Grbović (od 46. Čumić), Kecap, Krstić, Filipović, Vukmanović, Savić (od 61. Ilić), Mlađović, Mijailović

Sudija: David Matić (Novi Sad)

Pomoćnici: Ilija Lovre i Nikola Rijavec

Strelci: Vujasin u 15. min (jedanaesterac), Ratković u 32. min (Radnički 1923); Anđić u 66. minutu (Metalac)