četvrtak, 15. novembar, 2018.

‘Pao’ je i Trayal

0

radnicki_1923_-_trajal_-_oktobar_2018

Fudbaleri Radničkog 1923 upisali su danas treću pobedu zaredom, savladavši ekipu Trayala iz Kruševca, rezultatom 3 – 1, nastavljajući tako pobednički niz.

Današnji susret bio je prava fudbalska predstava za sve ljubitelje fudbala koji su se našli na stadionu ‘Čika Dača’, po izuzetno lepom i prijatnom vremenu. Mogla su se videti četiri gola i još mnogo prilika koje su mogle biti pretvorene u pogotke, a nisu. Obe ekipe pristupile su susretu podjednako borbeno, sa podjednako velikom željom za trijumfom.

Prva prilika na susretu viđena je već u 2. minutu – nakon centaršuta Alekse Todorovića sa leve strane, Vujasin je proigrao Ratkovića, ali se on nije najbolje snašao. U dva navrata pokušao je i Tomislav Todorović, ali to nije bilo dovoljno da savlada golmana gostujuće ekipe. U 8. minutu Andrejić je iz prekida uputio centaršut pred gol Radničkog, Radmanac je skočio i poslao loptu pored stative. Minut kasnije usledio je napad Kragujevčana po levoj strani, Aleksa Todorović ušao je u kazneni prostor gostiju, poslao loptu ka Ratkoviću, a on prebacio gol. U 17. minutu igre, Tomislav Todorović našao se ‘oči u oči’ sa golmanom Stojanovićem, ali je on dobro reagovao. Tomislav Todorović ponovo je zapretio u 29. minutu, snažnim udarcem iz daljine, ali je lopta završila pored gola. U 33. minutu odlična prilika za goste – Michel je sam izašao ispred golmana Raičevića, koji se jako dobro snašao i sačuvao svoju mrežu. U 36. minutu Tomislav Todorović je centrirao sa leve strane na drugu stativu, gde se našao Zdravković i zahvatio loptu, ali je ona na putu ka mreži zakačila nekog od igrača Trajala, ‘zakačila’ okvir gola i završila u korneru. Pred sam odlazak na odmor dobra prilika ukazala se Andrejiću, koji je šutirao u spoljni deo mreže gola domaćeg tima. I pored velikog broja i to dobrih prilika, na pauzu se otišlo pri rezultatu 0 – 0.

Sam početak drugog dela igre doneo je odličnu priliku za goste – Michel je uputio udarac ka golu Radničkog, ali je lopta završila na stativi, odbila se, na nju je naišao Đurović, ali nije uspeo da svojim pokušajem nadoknadi prethodno propuštenu priliku. U 47. minutu, šutirao je Mile Vujasin i savršenim udarcem zatresao mrežu ekipe Trayala za vođstvo Radničkog 1923 od 1 – 0. Već u 52. minutu Đurović je izjednačio na 1-1, poslavši loptu u donji desni ugao gola Radničkog. U 57. minutu usledila je akcija Radničkog preko Tomislava Todorovića, Kovačevića, da bi na kraju Vujasin šutirao preko gola. Dva minuta kasnije Ratković je izbio pred Stojanovića koji mu je krenuo u susret, lopta se odbila do Vujasina, a on u padu sa 2-3 metra prebacio okvir gola. Sva borba i sav trud u 67. minutu donose ekipi Radničkog 1923 drugi gol. Tomislav Todorović je uputio centaršut sa leve strane ka Ratkoviću, koji je glavom loptu poslao u mrežu gostiju. Krajnji rezultat ovog susreta postavio je Jovan Lukić u 77. minutu. Lopta je išla od Tomislava Todorovića, Ratkovića do Lukića, koji je preciznim udarcem pogodio donji desni ugao za 3:1.

RADNIČKI 1923 – TRAYAL  3:1 (0:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Aleksijević, Kovačević, Markišić (od 66. Lukić), T. Todorović (od 79. Maksimović), Vujasin (od 71. O. Ilić), Ratković.

TRAYAL: Stojanović, Đurović, Punoševac, Radmanovac, Gašić, Cvetković, Stepanović (od 81. Petrović), Milisavljević, Vesić (od 46. Milosavljević), Andrejić, Valijant (od 63. Jovanović).

Sudija: Uroš Ržić (Beograd)

Pomoćnici: Ivan Krstić (Jakovo), Miroljub Petković (Beograd)

Strelci: Vujasin u 48, Ratković u 67. i Lukić u 77. minutu za Radnički 1923, a Đurović u 52. minutu za Trajal.

Žuti kartoni: Aleksijević, Ratković (Radnički 1923), Gašić, Radmanovac (Trajal)