ponedeljak, 20. avgust, 2018.

Radnički savladao još jednog protivnika

0

27174020_1655849507787396_2282387862256789511_o

Ekipa Radničkog 1923 danas je, u drugoj kontrolnoj utakmici ove zime, savladala zonaša, ekipu Slavije iz Kragujevca, rezultatom 4 – 1. Golove za tim sa Čika Dače postigli su Jokić u 65. minutu, Maksimović u 74. (iz penala) i u 88., i Vićentijević u 80. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Kovačević, u 84. minutu.

Na kraju prvog poluvremena mreže su mirovale. Već na početku drugog poluvremena ekipa Slavije imala je priliku da dođe do prednosti – nakon sto je nad Vukojičićem prekršaj načinio Zucović, sudija Petronijević pokazao je na belu tacku, a neprecizan je bio Kovačević. U 65. minutu Vićentijević je nabacio loptu sa leve strane, Maksimović šutirao na gol, golman gostiju odbio je tu loptu, ali je na nju naišao Jokić i sigurno je poslao u donji desni ugao. Devet minuta kasnije, Đorđe Maksimović je precizno izvedenim kaznenim udarcem duplirao prednost svoje ekipe. Zatim je usledio efektan gol Vićentijevića, iz daljine u 80. minutu, za 3 – 0. Prednost Radničkog umanjio je Kovačević u 84. minutu, ali je konačan rezultat postavio Maksimović u 88. minutu: Radnički 1923 – Slavija 4 – 1.

RADNIČKI 1923 – SLAVIJA  4 – 1 (0 – 0)

RADNIČKI 1923: Rumenić, Živanović, Miljuš, Todorović, Zucović, Aleksijević, Rik, Cvijović, Matejević, Gavrović, Đurđević. Igrali su i: Jošović, Dragačević, Petrović, Marković, Vidović, Jokić, Lukić, Vićentijević, Maksimović

SLAVIJA: Jug, Baroš, Rilak, Sretković, Jokić, Petrović, Radovanović, Nešković, Kovačević, Vukojičić, Stefanović. Igrali su i: Kuličanin, Otović, Raković, Jovanović, Kostić

Sudija: Filp Petronijević (Kragujevac)

Strelci: Jokić u 65., Maksimović u 74. (jedanaesterac) i 88. minutu, Vićentijević u 80. za Radnički 1923; Kovačević u 84. minutu za Slaviju.