petak, 24. novembar, 2017.

Gol Đurđevića dovoljan za pobedu. Minimalac Radničkog protiv Teleoptika – novi trijumf, nova radost

0

22368808_10214307521991832_918038640_o

RADNIČKI 1923 – TELEOPTIK  1 – 0  ( 1 – 0 )

KRAGUJEVAC
STADION ’ČIKA DAČA’

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dragačević, Marković, Ilić M., Vidović, Miljuš B. (od 73. Vićentijević), Đurđević, Lukić (od 51. Nedović), Andrić Đ. (od 87. Ilić O.), Maksimović

TELEOPTIK: Trnić, Cucin, Islamović, Jović (od 72. Katanić), Vranjanin, Šiškov, Đurić (od 54. Ilić), Nišić (od 56. Bogunović), Đilas, Birmančević, Čermelj

Sudija: Borko Mijajlović (Končarevo)
Pomoćnici:
Miloš Milićević (Aleksandrovac) i Milorad Jovanović (Ljig)
Četvrti sudija:
Milan Mitić (Leskovac)

Strelac: Nenad Đurđević u 5. minutu.

Žuti kartoni:
Vidović, Ilić, Varjačić (Radnički 1923); Birmančević (Teleoptik)

Nakon nešto više od mesec dana od kada je na domaćem terenu zabeležio prvu, Radnički 1923 uspeo je danas da ostvari još jednu pobedu na stadionu ’Čika Dača’,  tako što je savladao beogradsku ekipu Teleoptika, rezultatom 1 – 0. Po četvrti put ove sezone mrežu protivnika zatresao je Nenad Đurđević, u 5. minutu igre.

Posle današnje utakmice, kragujevački prvoligaš ima 16 bodova i i dalje je u samom vrhu tabele, na trećoj poziciji.

Pre početka utakmice, prisutni na stadionu ’Čika Dača’ odali su poštu nekadašnjem golmanu i treneru Radničkog – Draganu Kovačeviću.

I ovu utakmicu okarakterisala je borbenost igrača Radničkog 1923. Dobra igra iz prethodnih mečeva ulila je optimizam u ekipu Radničkog 1923, pa će, očigledno, i svakom narednom protivniku biti teško da sa ovim kragujevačkim timom izađe na kraj.

Sam početak utakmice mnogo je nagoveštavao. Već u šestom minutu Đurđević je doveo Radnički 1923 u vođstvo, što se na kraju ispostavilo i kao krajnji rezultat. Radnički zatim niže šanse. U 23. minutu za Radnički je šutirao osamnaestogodišnji Đorđe Maksimović, ali je tu loptu uhvatio golman Trnić. U 35. minutu Đorđe Andrić je lepo prošao po desnoj strani, pokušao do Maksimovića, ali je odbrambeni igrač gostiju ’presreo’ tu loptu. Minut kasnije, nakon što je do lopte došao Đurđević, Varjačić je protutnjao desnom stranom terena, poslao je ka Maksimoviću, koji je nije lepo primio.

Nakon pauze gostujuća ekipa intezivirala je napade na gol koji je Raičević danas odlično čuvao. U 60. minutu Birmančević je pokušao da izjednači, ali je na mestu bio golman Radničkog 1923, pored kojeg danas nijedna lopta nije mogla da prođe. Osam minuta kasnije, Radnički 1923 ponovo u prilici preko Maksimovića, čija lopta odlazi preko prečke. Odmah zatim, šutirao je i Stefan Nedović, ali direktno u golmana Trnića. Igrao se 80. minut kada je, nakon male gužve u šesnaestercu Radničkog, kapiten beogradskog tima Vladimir Đilas šutirao pravo u ruke Raičeviću. Još jedna prilika gostiju viđena je tri minuta kasnije, kada je šutirao Šiškov, ali je Raičević odličnom reakcijom i ovoga puta sačuvao svoj gol. Zatim sledi prilika za domaću ekipu – Maksimović do Vićentijevića, čiji udarac brani golman gostiju. U poslednjem minutu meča, mlada nada Radničkog, Đorđe Maksimović, još jednom je imao šansu da uveća prednost svoje ekipe, ali danas kao da ga ’nije htelo’, pa je i ova lopta završila preko gola, a sudija Mijajlović vrlo brzo označio je i kraj utakmice.

Narednog vikenda, u utakmici 09. kola Prve lige Srbije, Radnički 1923 gostovaće protiv ekipe Inđije.