ponedeljak, 23. jul, 2018.

Čuvari mreže sigurni: Porodica Radnički, uz podršku navijača i publike, do nove pobede

0

IMG-20170903-WA0030

Skoro mesec dana prošlo je od početka prvenstva. Već smo kod mečeva petog kola Prve lige Srbije, u okviru kojeg Radnički 1923 u subotu, 16. septembra, od 16 časova, na stadionu ‘Čika Dača’, dočekuje ekipu Sinđelića. Ulaz na ovaj meč, kao i na dosadašnje, je besplatan.

Radnički 1923 je uhvatio zalet, vezao tri pobede i uoči predstojeće utakmice nalazi se na deobi prvog mesta sa ekipom Dinama iz Vranja, sa osvojenih 9 bodova. Želeći da održi ovaj tempo, ekipa Radničkog 1923 potrudiće se da bude istrajna i da nikome ne dopusti da joj pokvari planove. Pa tako ni ekipi Sinđelića, koja ima samo bod manje, a u poslednjoj sezoni u kojoj se sastala sa Radničkim 1923, 2015/2016, slavila je na oba susreta: najpre je na Čika Dači, 29. avgusta 2015. trijumfovala rezultatom 3 – 1, a onda i u Beogradu, 19. marta 2016., rezultatom 3 – 0.

U tekućoj sezoni, ekipa Sinđelića je do sada savladala ekipu ČSK Pivare i Jagodine, a nerešeno je odigrala sa ekipom TSC – a i Novog Pazara. Dok je Radnički 1923 nakon poraza od Budućnosti iz Dobanovaca u prvom kolu, redom savladao Metalac, ČSK i Jagodinu.

Ne samo što je vezao tri pobede, Radnički 1923 vezao je i tri utakmice bez primljenog gola. O bezbednosti mreže kragujevačkog prvoligaša brine trener golmana Dejan Jelčić, zajedno sa golmanima Lazarom Raičevićem i Spasojem Stefanovićem.

Pred subotnji duel, na temu očekivanja od istog, za sajt i zvaničnu Facebook stranicu Radničkog 1923 razgovarali smo sa Dejanom Jelčićem i mladim čuvarom mreže Lazarom Raičevićem.

Za ekipu koja u subotu dolazi na Čika Daču Jelčić je imao reči hvale, naglašavajući da u poslednjim susretima pre dve godine upravo je ekipa Sinđelića izlazila kao pobednik iz duela sa Radničkim 1923. S’ tim’ u vezi osvrnuo se i na prošlonedeljni trijumf Radničkog 1923 nad ekipom Jagodine, sa kojom takođe kragujevački tim dugi niz godina nije imao sreće, pa tako ističe da je sada momenat da se beogradskoj ekipi naplati dug.

U goste nam dolazi jedna mlada, nadasve disciplinovana i organizovana ekipa koja je sastavljena od momaka koji su prošli omladinske škole naših najtrofejnijih klubova. Da se radi o dobro organizovanoj ekipi govori i činjenica da su u prethodna četiri kola imali skor od dve pobede i dve nerešene utakmice, uz pozitivan skor sa tri data i jednim primljenim golom. Da naglasim i to da je tradicija na strani gostiju koji su nas u sezoni 2015/16 pobedili u oba susreta i to ubedljivo sa 3 – 1 i 3 – 0. Ali tradicija je tu da bi se rušila što je naša ekipa pokazala u prethodnom kolu kada je donela sva tri boda sa uvek neugodnog gostovanja u Jagodini.’ – jasan je Jelčić.

IMG-20170821-WA0034

Ono što je pored dobre igre ekipe jedan od ključnih faktora za nizanje dobrih rezultata su odnosi koji vladaju u timu, a upravo odatle, kako kaže Jelčić, Radnički 1923 crpi pozitivnu energiju, jer je Radnički 1923, zapravo, jedna velika porodica.

Moram da naglasim specifičnu atmosferu koja vlada u našoj ekipi, fenomenalnu hemiju koja vlada između igrača, stručnog štaba i ljudi koji vode klub. Posle prvog kola i poraza na našem terenu izdigli smo se poput feniksa i pokazali tj. opravdali moju prethodnu konstataciju, a to je zajedništvo koje vlada u timu. Svi igrači u svakom trenutku su spremni da odgovore zadacima koje pred njih postavi stručni štab. Ne postoji prvi tim već smo svi zajedno jedan tim (igra;i, stručni štab, rukovodstvo kluba i naravno navijači). Raduje i činjenica da smo u poslednja tri kola neporaženi i to bez primljenog gola što nam daje za pravo da se i u subotu, u derbiju kola Prve lige Srbije, nadamo pozitivnom rezultatu i da obradujemo sve Kragujevčane koji su verovali i veruju u ovu mladu ekipu. Kragujevčani, Crveni Đavoli, dođite da se radujemo zajedno, da još jednom pokažemo ljudima u Srbiji zašto je Čika Dača neosvojiva tvrđava.’ – zadovoljno i optimistično pozvao je publiku na susret petog kola trener golmana Radničkog 1923.

Devetnaestogodišnji Lazar Raičević odlično je čuvao svoju mrežu u prethodnoj sezoni, a u tekućoj iz kola u kolo stasava u pravog golmana. Kako vreme odmiče, Raičević je sve bolji i sigurniji, pa će tako nastupiti i na susretu protiv ekipe Sinđelića.

Atmosfera u ekipi je odlična. Osećam se fenomenalno nakon tri uzastopne pobede. Stručni štab i rukovodstvo veruju u nas, a mi se trudimo da svojim zalaganjem na treninzima i utakmicama vratimo dobrim rezultatima. U subotu nam dolazi kvalitetna ekipa Sinđelića koja takođe u dobroj atmosferi dočekuje ovaj susret. Očekujem zalaganje svoje ekipe i žestoku borbu kako bismo stigli do željenog rezultata, a to je naravno pobeda. U tome će nam pomoći naši najverniji navijači – Crveni Đavoli, koji nam uvek pružaju punu podršku. Takođe, očekujem da će i pristalice Radničkog doći u što većem broju i podržati nas u dostizanju našeg cilja, a to su nova tri boda.’ – rekao je čuvar mreže Radničkog 1923.

laza dva