ŠAPINE: Mišić, Marković, Rakić, Jovanović (od 51. Mastilo), Stević, Sremčević, Gordić, Božić, Milovanović (od 67. Vukanović), Lepojević (od 57. Ognjanović), Pantić

Raičević, Varjačić, Živanović (od 51. Krasić), Marković, Petrović, Vidović (od 78. Andrić B.), Miljuš B., Andrić Đ., Lukić(od 55. Stanković), Ivković, Spalević

Sudija: Ivan Nikitović (Čačak)
Pomoćnici: Nebojša Savić (Užice) i Milan Nedeljković (Užice)

Strelci: Darko Spalević u 70. minutu

Žuti kartoni: Živanović (Radnički 1923)

Petnaesta ovosezonska pobeda Radničkog 1923 upisana je danas u Šapinama. Radnički 1923 savladao je domaću ekipu rezultatom 1 – 0 , a gol za kragujevački tim postigao je Darko Spalević, u 70. minutu igre.

Ekipa predvođena Slavišom Kovačevićem današnjim trijumfom potvrdila je svojim konkurentima u trci za viši rang da prvo mesto neće prepustiti nikome. Tri kola pred kraj takmičenja Radnički 1923 i dalje je prvi na tabeli, sa 55 bodova dok Budućnost-Krušik i Sloga iz Požege imaju isti broj bodova – 52.

Već u 4. minutu Jovan Lukić izveo je slobodan udarac za Radnički 1923, sa više od 25 metara, a lopta je završila tik pored desne stative. U sledećoj akciji domaćin pogađa stativu posle lepe akcije sa desne strane, a golman Raičević uspeva da loptu od desne stative skrene u korner. Nije se dugo čekalo na novo uzbuđenje, jer u 7. minutu Spalevićev udarac glavom Marjan Marković zaustavlja na gol liniji. Usledio je zatim lep prodor i centaršut Đorđa Andrića u 19. minutu, ali je Spalević bio neprecizan.
U 32. minutu lepo je prošao Miloš Gordić, ali je njegov šut bio neprecizan. Nova prilika za Radnički 1923 beleži se četiri minuta kasnije, kada je posle kornera za malo ostao ’kratak’ Marković. U finišu poluvremena Marjan Marković probao je iz slobodnog udarca, ali je Raičević bio siguran.

18555045_10212978451925911_1150756817_n
Na startu drugog dela, Varjačić probija po desnom boku, ali je Andrićev šut neprecizan. Usledila je zatim odlična prilika za Radnički 1923 – Nikola Ivković je obišao i golmana, ali je loptu poslao u spoljni deo mreže. Na drugoj strani, Gordić je slabim udarcem završio dobru kontru domaćina, a zatim je za gostujuću ekipu Đorđe Andrić slabo šutirao sa desne strane. U 70. minutu, Varjačić je sjajno prošao po desnoj strani, lepo centrirao, a Spalević se požrtvovano bacio i savladao golmana domaćih za vođstvo Radničkog 1923 od 1 – 0. Kanije se beleži nova šansa za Radnički – ponovo je akter bio Aleksandar Varjačić, ali je njegov udarac zaustavio golman domaće ekipe.