utorak, 17. oktobar, 2017.

Savladan gradski rival: Radnički 1923 – Šumadija 1903 1 – 0

0

16790850_10212072708322887_585669706_n

Ekipa Radničkog 1923 ubeležila je danas drugu pobedu u pripremnom periodu. Istim rezultatom kojim je savladan prvi protivnik ove zime, ekipa Slavije (KG), Radnički je savladao i gradskog rivala, ekipu Šumadije 1903, na stadionu u Korićanima:  1 – 0.

Radnički 1923 u potpunosti je kontrolisao zbivanja na terenu u prvih 45 minuta, a nedostatak malo više koncentracije u završnici jedini je razlog sto tim sa Čika Dače nije stekao prednost.

U 20.min, posle lepog centaršuta Matejevića sa desne strane, Spalević je glavom zatresao mrežu Šumadije 1903, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Marko Krasić je odlično šutirao u 35. min, ali je golman Šumadije krajnjim naporom skrenuo loptu u korner. U samom finišu prvog dela posle kornera Krasića, iskusni Spalević je zamalo bio kratak.

U nastavku Vlado Čapljić je promenio kompletnu postavu, ali se to nije odrazilo na igru Radničkog.

Stanković i Miljuš su pripretili u uvodnim momentima nastavka, a do prednosti Radnički dolazi u 62.minutu. Nikola Ivković je lep solo prodor sa desne strane završio preciznim uradcem za 1-0. Raspoloženi Ivković je u samom finišu ponovo promešao odbranu gradskog rivala, ali je njegov udarac završio pored desne stative gola Šumadije.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Matejević, Nenadić, M. Ilić, Marković, Vidović (od 30. min Aleksić), Krasić B.Miljuš, Lukić, Đ.Andrić i Spalević

Igrali su i: Raičević, Živanović, Gavrović, B. Andrić, Petrović, Aleksić (od 60.min Cvijović), Aleksijević Stanković, Maksimović, Ivković, D. Miljuš (od 75. O.Ilić)

Naredna utakmica: Tabane – Radnički 1923 zakazana je za subotu. 18. februar, sa početkom od 13 časova, u Jagodini.