Pomoćni sudija 1  Jovanović Vladimir  Čačak

Danilović, Pantić, Jovanović, Perović, Pajović, Čaušić(od37’ Raspopović), Luka, Mitrović, Kojić (od 62′ Stanojević), Malbašić (od 81′ Andrić), Leković

FK RADNIČKI 1923:
Čančarević, Božović, Nedović (od 55′ Živadinović), Kosorić, Milošević, Nenadić (od 58′ Ristić), Lepović, Obrovac, Milošković, Varjačić (od 68′ Komljenović), Spalević

FK Rad: Perović (38′) Jovanović (42′) FK Radnički 1923: Spalević (89′)

Žuti kartoni: Malbašić 10’ Leković 44′ (Rad) Nenadić 21’, Milošević 40′, Kosorić 41’ (Radnički 1923)

Fudbaleri Radničkog oprostili su se od Evrope porazom od beogradskog Rada – 2:1, u poslednjem kolu najuspešnije sezone u istoriji kluba, ali ne bi se našli u Ligi Evrope ni u slučaju trijumfa, jer su sva tri konkurenta ostvarila pobede.

Jagodina je na svom terenu minimalcem savladala Novi Pazar (1:0), a Sloboda je istim rezultatom bila bolja od OFK Beograda na Karaburmi, pa je po završetku ovih mečeva izlgledalo da će, pored Jagodinaca, i Užičani u Evropu. Ipak, utakmica u Novom Sadu između Vojvodine i Crvene zvezde još uvek nije bila gotova, a slavlje igrača Slobode pokvario je Abubakar Oumaru, pogotkom u trećem minutu nadoknade, za pobedu 2:1, koja sa trećeg mesta vodi Vojvodinu u Evropu.

Kragujevčani su na Banjicu otišli bez pola tima. Kostić je meč propustio zbog crvenog kartona u Jagodini, Tintor zbog parnih žutih kartona, Pavlović je imao zdravstvenih problema, Ivan Petrović, Rosić i Popović su na pripremama omladinske reprezentacije Srbije, a među osamnaestoricom nije bilo ni Simića i Vukašinovića.

„Građevinari“ su do pobede došli u periodu od dva minuta. Najpre je Kragujevčanin Slavko Petrović glavom savladao Čančarevića posle centaršuta Lekovića sa leve strane i 36. minutu, a potom je strelac prvog pogotka asistirao Banetu Jovanoviću, koji sa ivice šesnaesterca dovodi svoj tim do, ispostavilo se, nedostižnih 2:0.

Radnički je bio konkretiniji u drugom delu susreta.U 55. minutu pripretio je kapiten Milošević sa nekoliko metara, ali lopta odlazi preko gola. Štoper Kragujevčana uputio je odličnu dubinsku loptu ka najboljem strelcu lige, Darku Spaleviću, a ovaj se lepo okrenuo i sa nekih pet metara pogodio stativu.

Usledilo je nekoliko dobrih napada domaćih, ali je Čančarević uspevao da sačuva svoju mrežu. Počasni pogodak za Radnički postigao je u drugom minutu nadoknade Darko Spalević, kome je to bio 19. gol u sezoni.