Strelci: Spalević u 13, Nedović u 70.minutu.

Čančarević,Pavlović,Ristić,Tintor,Rosić,Nedović,Mutavdžić,I.Petrović  /61. Simić,Milošković /81. S.Petrović ,Kostić/90. Nenadić ,Spalević

JAVOR:Nikolić, Novaković ,Vlašić ,Vujadinović ,Momčilović ,Luković ,Vidić  /66. Radivojević ,Stanisavljević /83. Ostojić ,Jakimovski,Odita ,Ifeani

Sudija: Novica Anđelovski  (Kačarevo) .

Pomoćnici: Petrović (Kikinda)  i Mićanović  (S.Mitrovica) .

Žuti karton: Spalević (Radnički 1923).

Crveni karton: Jakimovski (Javor) u 72.minutu.

Fudbaleri Radničkog u meču 18.kola Super lige, došli su do prve pobede u drugom delu prvenstva. Na stadionu „Čika Dača“, pred oko dve i po hiljade gledalaca, savladali su neugodnu ekipu Javora iz Ivanjice sa 2:0 (1:0).

Hladni vetar koji sigurno da niko nije želeo, zaslužan je bio za prvo uzbuđenja. Ubačena lopta u kazneni prostor Ivanjičana, u uvodnom minutu, je zbog toga dobila čudnu putanju, izbačena je u korner, posle kojeg nije bilo direktnog udarca ka golu Nikolića. Vetar je omeo igrače da pruže tečniju igru, a vredan pomena napad domaćina, usledio je u 11.minutu, kada je sa desne strane centrirao Pavlović, a povratnik u tim i jučerašnji kapiten Radničkog, Spalević, po zemlji šutirao u gostujućeg golmana. Međutim, samo dva minuta kasnije, Kostić je sa leve strane ubacio loptu, koju je u klizećem startu Spalević ubacio u mrežu. Priliku da uveća vođstvo, Kragujevčani su imali u 27.minutu, Ivan Petrović je poslao odličnu loptu za Miloškovića, od koga je u kaznenom prostoru brži bio golman Nikolića. Prvi udarac ka Čančareviću, igrači Javora uputili su u 30.minutu, Jakimovski je pokušao sa ivice kaznenog prostora iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan. Koji minut kasnije, iz znatno veće udaljenosti, pokušao je Vujadinović, ponovo nije bilo potrebe za interevcijom kragujevačkog golmana.

U nastavku susreta, dugo se igralo između dva kaznena prostora bez prevelikih prilika. Prva se ukazala u 59.minutu, posle kornera sa desne strane Spalević je bio brži od Nikolića, ali je loptu uputio preko gola. I gosti su pripretili posle kornera, stvorila se velika gužva, Odita okrenut leđima pokušao je petom, a taj udarac izblokiran je ispred gol linije. Odmah zatim, na drugoj strani, posle prodora Kostića lopta se odbila do Simića, čiji je udarac završio pored gola. Tek što je ušao u igru udarac je oprobao „rezervista“ Javora, Radivojević, a ni taj pokušaj nije doneo izjednačenje.

Prednost Radničkog, udvostručena je u 70.minutu, Nedović je, moguće u želji da izblokira loptu, pogodio mrežu Nikolića, ispalo je parabolom postigao izuzetno efektan gol, kojim je rešeno pitanje pobednika. Gotovo već u sledećem napadu, Odita je zatresao mrežu Radničkog, ali je taj gol poništen zbog ofsajd pozicije. Dodatna otežavajuća okolnost za Javor, dogodila se u 72.minutu, zbog prkršaja nad Kostićem, Jakimovski je dobio  direktan crveni karton, usled čega je morao da napusti igru. Upravo, levokrilni napadač Radničkog, omogućio je još jednu dobru priliku Spaleviću, čiji je udarac ovoga puta izblokiran. Iako gotovo da nije imao posla tokom utakmice, Čančarević se istakao u 79.minutu, kada je paradom sprečio da lopta završi u mreži posle udarca glavom Radivojevića. Do kraja meča domaći su na jedan rutinski način sačuvali prednost, stvorivši još nekoliko opasnijih situacija, koje nisu donele novu promenu rezultata.

Rekli su:

Aleksandar Janjić, trener Javora: Fudbal je pokazao svu svoju ćudljivost, mi smi igrali, a Radnički je dao golove. Drugi pogodak ne znam kako bih ga nazvao, sreća za njih, nesreća za nas. Dobili smo drugi crveni karton u tri kola, voleo bih da pogledam snimak i upotpunim mišljenje. U svakom slučaju čestitam Radničkom na pobedi.

Slavenko Kuzeljević, trener Radničkog 1923: Znali smo da Javor igra bolje nego što pokazuju bodovi. Ušli smo psihološki opterećeni, videlo se to i posle našeg početnog vođstva. Pobedi se u zube ne gleda, imali smo pojedine faze u kojima smo bili dekoncentrisani, sa previše praznog hoda, tokom kojeg smo pobegli od igre. Pravili smo greške u obe faze igre, možemo mnogo bolje.

Izvor:S.Žurnal