FK Šumadija Radnički 1923 : FK Rudar Kostolac 2:1 (1:0)

Pomoćnici: Stefan Jevremović (Gornji Milanovac) i Aleksandar Zornić (Kraljevo)

Čančarević Ognjen, An Il Bom, Milošević Željko, Brković Slaviša, Đukić Budimir (od 68. Stojković Nikola), Myong Cha Hyon (od 46. Stojanović Vladimir), Petrović Stefan (od 46. Nedović Stefan), Lepović Miloš, Milošković Stanimir, Vidić Lazar

Rudar:

Tizmanov, Milosavljević, Nastasović, Široki, Slavković, Radisavljević, Cvetković, Lepojević, Stevanović, Đurović, Katić

Žuti kartoni: Ristić, Myong (Radnički), Nastasović, Široki, Cvetković, Đurić

29. minut, Vidić 1:0
59. minut, Damjanović 1:1
88. minut, Milošković 2:1 (11 m.)

Danas je Radnički u Kragujevcu, u okviru 18. kola Srpske lige grupa Zapad, ugostio ekipu Rudara iz Kostolca. Oko 300 navijača na stadionu Čika Dača imalo je priliku da gleda leop fudbal sa dosta prilika za gol. Prvu priliku na meču imao je igrač rudara, Lepojević, kada je sa 5 metara šutirao na gol Radničkog ali Čančarević je uspeo da odbrani taj šut. Nakon toga Milošević je imao par prilika kada je posle prekida bio najbolji u skoku ali je golman Rudara bio na visini zadatka. Aplauze svih prisutnih na stadionu dobio je Budimir Đukić kada je u 11. minut sa 30 metara volejom pogodio prečku Rudara. U 29. minutu Milošković je napravio sjajan solo prodor i nakon njega je proigrao Vidića koji uspeva da savlada protivničkog golmana i dovede Radnički u vođstvo od 1:0. Nakon primljenog gola igrači Rudara krenuli su sa ofanzivnijom igrom koja je mogla da se isplati u 39. minutu kada je Lepojević šutirao sa 20 metara u donji levi ugao, ali Čančarević je odlično intervenisao.

Na početku drugog poluvremena Radnički je krenuo sa ofanzivnom igrom kako bi povećali prednost. Prvu ozbiljniju priliku imao je Lepović kada je sa 35 metara uputio silovit udarac ka protivničkom golu, ali je pogodio samo stativu. Nakon toga Lepović se ponovo našao u prilica da postigne gol kada je posle prodora Miloškovića glavom šutirao ali je igrač Rudara uspeo da skine loptu sa gol linije. Propuštene prilike uspeli su da naplate igrači Rudara kada je u 59. minutu sa 25 metara Damjanović postigao evrogol. Pošto su izjednačili rezultat igrači Rudara su se povukli na svoju polovinu i počeli sa defanzivnijom igrom, a igrači Radničkog pokušavali sa šutevima iz udaljenosti da ponovo dođu u vođstvo, ali je šuteve Nedovića i Brkovića odličnim intervencijama golman Rudara uspeo da odbrani. Sve do 87. minuta borba se uglavnom vodila na sredini terena kada je dosuđen penal u korist Radničkog koji je Milošković realizovao u 88. minutu i tako doveo Radnički u vođstvo od 2:1. Do kraja utakmice nije bilo bitnijih dešavanja na terenu tako da se utakmica završila rezultatom u korist Radničkog.

Nismo odigrali utakmicu na najvišem mogućem nivou ali najvažnije je da smo pobedili i ostali u trci za prvo mesto i ulazak u viši rang. Žao mi je što nije veći broj navijača došao danas ali se nadam da ćemo ubuduće igrati pred većim brojem gledalaca – izjavio je Lazar Vidić