FK Železničar Lajkovac – FK Šumadija Radnički 1923 4:1 (2:0)

Pomoćnici: Marjan Janković (Petrovac) i Vujičić Ivan (Požarevac)

Krsmanović, Živković, Milić, Marjanović, Tintor, Novaković, Cvetković, Ljubičić, Marković, Radovančević, Marković

Radnički:

Čančarević Ognjen, An Il Bom, Ristić Marko, Milošević Željko, Božović Ivan, Đukić Budimir , Nedović Stefan , Petrović Stefan (od 53. Stojanović Vladimir), Lepović Miloš (od 60. Varjačić Aleksandar), Milošković Stanimir, Vidić Lazar (od 75. Oladotun Taiye Peter)

Postava Radničkog

Žuti kartoni: Milić, Cvetković, Tintor, Marković (Železničar), Đukić, Stojanović, Ristić, Milošević (Radnički)

12. minut Marković 1-0
19. minut Marković 2-0
65. minut Ljubičić 3-0
76. minut Radovančević 4-0
77. minut Milošković 4-1

Lazar Vidić

Danas su igrači Radničkog u okviru 19. kola Srpske lige grupa Zapad doživeli pravo iznenađenje pošto su izgubili od ekipe Železničara rezultatom 4:1 (2:0). Na početku meča Radnički je krenuo sa napadima i bilo je samo pitanje vremena kada će golman Železničara biti savladan, ali su igrači Železničara stegnuli odbranu i čekali svoju šansu preko kontranapada. Tu šansu su dobili i iskoristili kada je u 12. minutu Marković glavom savladao Ognjena Čančarevića. Nakon primljenog gola igrači Radničkog su krenuli sa još silovitijim napadima, ali su igrači Železničara uspeli da povećaju svoju prednost u 19. minutu, kada se posle izvedenog slobodnog udarca u šensaestercu Radničkog najbolje snašao Marković i ponovo uspeo da savlada golmana Radničkog. Do kraja prvog poluvremena igrači Radničkog su pokušavali da stignu prednost domaćina, ali im to nije polazilo za rukom.

Željko Milošević

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo, napadima Radničkog. Petrović je imao priliku na početku drugog poluvremena ali je neprecizno šutirao tako da je lopta završila pored gola. Pokušavali su igrači Radničkog da sustignu prednost domaćina, ali im je nekako uvek falio taj završni udarac. Nemoć Radničkog iskoristili su igrači Železničara kada je Ljubičić u 65. minutu šutirao na gol Radničkog, a Čančarević propustio loptu kroz ruke, i tako doveo Železničar u vođstvo od 3:0. Nakon trećeg primljenog gola Radnički je krenuo sa totalnom ofanzivom što je iskoristio Radovančević u 76. minutu kada je iz situacije jedan na jedan, sa golmanom Radničkog, izašao kao pobednik i tako doveo Železničar u vođstvo od 4:0. Gol utehe je već minut kasnije postigao Milošković i tako smanjio prednost domaćina na 4:1. Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane tako da se utakmica zavišila rezultatom 4:1.

Marko Ristić

Čestitam ekipi Železničara na osvojenoj pobedi, pokazali su kako se bori za svoj klub. Ovo je najlošija utakmica koju smo odigrali, počeli smo dobro meč, ali su nas dva brzo primljena gola iznenadila. Pokušaćemo da zbijemo redove i da se što pre povratimo, jer nam već za 3 dana dolazi Šumadija iz Aranđelovca i tu moramo da pobedimo. Ostaje žal za pobedom i propuštenom prilikom da se prestigne Sloboda iz Užica. Na kraju želim da zahvalim Crvenim Đavolima na pruženoj podršci, pokazali su kako se bodri svoj klub – izjavio je Marko Ristić.

Radnički sledeću utakmicu igra u sredu 14. aprila, protiv ekipe Šumadije iz Aranđelovca, na stadionu Čika Dača, a početak meča zakazan je za 15:30 časova.